226XMPL035MG19 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 226XMPL035MG19 |
Description | CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 34 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 40mOhm 2000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm |
Manufacturer Cornell Dubilier Knowles | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Decoupling |
Part Status Active | Ripple Current @ High Frequency 2 A @ 100 kHz |
Type Polymer | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 22 µF | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |
Tolerance ±20% | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Rated 35 V | Package / Case 2917 (7343 Metric) |