LSA28-S1S3-S48
DigiKey Part Number
2210-LSA28-S1S3-S48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSA28-S1S3-S48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.085" Flexible Cable 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
ConductRF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
0.085" Flexible Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C