FMA28-S1S3-S16
DigiKey Part Number
2210-FMA28-S1S3-S16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMA28-S1S3-S16
Description
COAX CBL SMA TO SMA 16"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .085 16.00" (406.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
ConductRF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
16.00" (406.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .085
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C