TV06B220JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
35.5V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TV06B220JB-HF
DigiKey Part Number
TV06B220JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV06B220JB-HF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV06B220JB-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V