ST905A13-TO-01
DigiKey Part Number
4870-ST905A13-TO-01-ND
Manufacturer
Coherent
Manufacturer Product Number
ST905A13-TO-01
Description
905 NM NS PULSED MULTI-JUNCTION
Customer Reference
Detailed Description
Laser Diode 905nm 95W 13V 40A TO-56-3 Lens Top Metal Can
Category
Voltage - Input
13V
Manufacturer
Coherent
Current Rating (Amps)
40A
Packaging
Tray
Power (Watts)
95W