DCCM37PSBN-X2S
DigiKey Part Number
116-DCCM37PSBN-X2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM37PSBN-X2S
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS PNL MNT
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C