DCCM21SSBN-X2S
DigiKey Part Number
116-DCCM21SSBN-X2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCCM21SSBN-X2S
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS PNL MNT
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C