CPPC7L-A7BP-50.0TS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Cardinal Components Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Direct
Raltron Electronics
In Stock: 358
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 990
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CPPC7L-A7BP-50.0TS
DigiKey Part Number
CPPC7L-A7BP-50.0TS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPPC7L-A7BP-50.0TS
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPPC7L-A7BP-50.0TS Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)