VLPR-24-1028-2
DigiKey Part Number
VLPR-24-1028-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLPR-24-1028-2
Description
LIGHT PIPE BOARD MT 1.028" 4X2MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Rigid Board Mount, Press Fit
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLPR-24-1028-2 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Rigid
Series
Mounting Type
Board Mount, Press Fit
Packaging
Bag
Lens Style
Rectangle with Flat Top
Part Status
Active
Lens Size
4mm x 2mm