SP400-0.009-00-05
DigiKey Part Number
BER212-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP400-0.009-00-05
Description
THERM PAD 41.91X28.96MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 41.91mm x 28.96mm Rhombus
Category
Thickness
0.0090" (0.229mm)
Manufacturer
Bergquist
Material
Silicone Rubber
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Resistivity
1.40°C/W
Usage
TO-3
Thermal Conductivity
0.9W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rhombus
Storage/Refrigeration Temperature
41°F ~ 86°F (5°C ~ 30°C)
Outline
41.91mm x 28.96mm