WLS27PXRGBW285DSKQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27PXRGBW285DSKQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27PXRGBW285DSKQ
Description
WLS27 PRO LIGHT STRIP WITH IO-LI
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White 11.22" (285.0mm) 18 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
18 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable, IO-Link
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length
11.22" (285.0mm)
Lens Type
Flat, Diffused
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia