Q10F5SXXSW12E
Q10F5SXXSW12E
Q10F5SXXSW12E
DigiKey Part Number
679-3914-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q10F5SXXSW12E
Description
LED PNL IND WHITE 5MM WIRE LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator White 60° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Panel Cutout Shape
Round
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Series
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Packaging
Bag
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Millicandela Rating
1560mcd
Type
LED
Viewing Angle
60°
Lamp Color
White
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
DC
Ingress Protection
IP67
Voltage
12V
Base Product Number
Current
20mA