LTC6101HVBIS5#TRMPBF
DigiKey Part Number
LTC6101HVBIS5#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
LTC6101HVBIS5#TRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
LTC6101HVBIS5#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTC6101HVBIS5#TRMPBF
Description
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT TSOT23-5
Detailed Description
Current Sense Amplifier 1 Circuit TSOT-23-5
EDA/CAD Models
LTC6101HVBIS5#TRMPBF Models
Category
Current - Supply
350µA
Mfr
Current - Output / Channel
1 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
100 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
Surface Mount
Gain Bandwidth Product
200 kHz