AD8010ARZ
DigiKey Part Number
505-AD8010ARZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8010ARZ
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AD8010ARZ Models
Category
Current - Supply
15.5mA
Mfr
Current - Output / Channel
200 mA
Packaging
Tube
Voltage - Supply Span (Min)
9 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
12 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
800V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
230 MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
Current - Input Bias
10 µA
Base Product Number
Voltage - Input Offset
5 mV