GR CSSRML.24-TOUL-47-1-350-R33
DigiKey Part Number
475-GRCSSRML.24-TOUL-47-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GRCSSRML.24-TOUL-47-1CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GRCSSRML.24-TOUL-47-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GR CSSRML.24-TOUL-47-1-350-R33
Description
OSLON OPTIMAL RED
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Optimal Red 630nm (620nm ~ 636nm) 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Max
1A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
490mW (415mW ~ 565mW)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Wavelength
630nm (620nm ~ 636nm)
Current - Test
350mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.09V
Height - Seated (Max)
0.088" (2.24mm)