GH CSSRML.24-UJUM-1-1-350-R33
DigiKey Part Number
475-GHCSSRML.24-UJUM-1-1-350-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GHCSSRML.24-UJUM-1-1-350-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GHCSSRML.24-UJUM-1-1-350-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GH CSSRML.24-UJUM-1-1-350-R33
Description
OSLON OPTIMAL
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Optimal 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GH CSSRML.24-UJUM-1-1-350-R33 Models
Category
Temperature - Test
25°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Current - Test
350mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Max
1A
Base Product Number
Luminous Flux @ Current/Temperature
520mW (450mW ~ 610mW)