SGMC14M000000
DigiKey Part Number
4306-SGMC14M000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGMC14M000000
Description
SGMC14M000000
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Housing for Male Pins Connector Green Free Hanging (In-Line) Backplane
Category
Number of Positions
14
Manufacturer
Amphenol Positronic
Pitch
0.094" (2.39mm)