470021YY GE321
DigiKey Part Number
470021YYGE321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
470021YY GE321
Description
CABLE 2COND 17AWG GRAY
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Gray 17 AWG 164.0' (50.0m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.220" (5.59mm)
Mfr
Length
164.0' (50.0m)
Series
Jacket Color
Gray
Packaging
Spool
Features
Chemical Resistant, Oil Resistant, UV Resistant
Part Status
Active
Voltage
300 V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Number of Conductors
2
Usage
Industrial
Wire Gauge
Jacket (Insulation) Thickness
0.0276" (0.700mm)