F47NBAAB-G150U
DigiKey Part Number
1477-F47NBAAB-G150U-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F47NBAAB-G150U
Description
LTE FLEX ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, LTE FlexPIFA U.FL Adhesive
Category
Number of Bands
4
Manufacturer
Airgain
VSWR
Series
Gain
2.9dBi, 2.5dBi, 3.7dBi, 2.9dBi
Packaging
Bag
Features
Cable - 150mm
Part Status
Active
Termination
U.FL
RF Family/Standard
Cellular
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.55GHz ~ 1.61GHz, 1.7GHz ~ 2.7GHz