AX3DCF3-156.2500 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 68
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 2 731
Datasheet
In Stock: 0
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
SiTime
SiTime
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
AX3DCF3-156.2500
DigiKey Part Number
AX3DCF3-156.2500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX3DCF3-156.2500
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 1.8V LVDS
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AX3DCF3-156.2500 Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
27mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)