ASPI-8030HS-2R2M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-8030HS-2R2M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-8030HS-2R2M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-8030HS-2R2M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-8030HS-2R2M-T
Description
FIXED IND 2.2UH 9A 20.3 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Molded Inductor 9 A 20.3mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-8030HS-2R2M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
21A
DC Resistance (DCR)
20.3mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Size / Dimension
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)