ASPI-6045T-2R2N-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-6045T-2R2N-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-6045T-2R2N-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-6045T-2R2N-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-6045T-2R2N-T
Description
FIXED IND 2.2UH 4.6A 18 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 4.6 A 18mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-6045T-2R2N-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6.75A
DC Resistance (DCR)
18mOhm Max
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
52MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)