ASPI-6045T-2R2N-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPI-6045T-2R2N-T |
Description | FIXED IND 2.2UH 4.6A 18 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Wirewound Inductor 4.6 A 18mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPI-6045T-2R2N-T Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 6.75A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 18mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 52MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |