ASPI-6045T-101M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-6045T-101M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-6045T-101M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-6045T-101M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-6045T-101M-T
Description
FIXED IND 100UH 800MA 563 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Wirewound Inductor 800 mA 563mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-6045T-101M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
950mA
DC Resistance (DCR)
563mOhm Max
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
4.2MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)