AMDLA4530S-4R7MT
DigiKey Part Number
535-AMDLA4530S-4R7MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMDLA4530S-4R7MT
Description
FIXED IND 4.7UH 5A 52 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 5 A 52mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
52mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.193" L x 0.185" W (4.90mm x 4.70mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)