ABM3B-24.000MHZ-R60-D-1-W-T
DigiKey Part Number
535-9700-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9700-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9700-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3B-24.000MHZ-R60-D-1-W-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM3B-24.000MHZ-R60-D-1-W-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)