ABC2-4.9152MHZ-4-T
DigiKey Part Number
535-14125-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14125-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14125-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABC2-4.9152MHZ-4-T
Description
CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.9152 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABC2-4.9152MHZ-4-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
4.9152 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (11.8x5.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)