GEN4-ULCD-32D
Case Study – Airinspace
GEN4-ULCD-32D
DigiKey Part Number
1613-1223-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEN4-ULCD-32D
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.2"
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 3.2" (81.28mm) 240 x 320
Category
Viewing Area
48.60mm W x 64.80mm H
Interface
Parallel/Serial
Dot Pitch
0.20mm W x 0.20mm H
Display Mode
Transmissive
Base Product Number
Diagonal Screen Size
3.2" (81.28mm)