8F36-AAA105-4.00
DigiKey Part Number
8F36-AAA105-4.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8F36-AAA105-4.00
Description
CABLE MINI SAS 36POS 4.0M
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position miniSAS 4i Plug to Plug 13.12' (4.00m) Silver Shielded
Category
Features
Sidebands on Cable
Manufacturer
3M
Cable Type
Flat, Twin Axial
Series
Usage
Internal
Packaging
Bulk
Length
13.12' (4.00m)
Part Status
Active
Color
Silver
Cable Connectors
miniSAS 4i
Shielding
Shielded
Number of Positions
36
Wire Gauge
30 AWG
Connector Type
Plug to Plug
Current - Max/Contact
500 mA
Gender
Male to Male
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Fastening Type
Latch Lock
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Non-Cancelable/Non-Returnable
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
CABLE MINISAS 4I M-M 500MM